אודות

אני מרגישה ברת מזל שיש לי את הזכות לגרום לאלפי ילדים ברחבי הארץ לאהוב את השפה האנגלית.

הורים יקרים נעים מאוד, שמי גלי לב ארי. 27 שנים חלפו מאז שהתכנסו אצלי בדירה קטנה שליד הטכניון בחיפה, קבוצת ילדים שמחים וצוהלים לשיעור אנגלית.

הנחתי בצד את המודלים והשרטוטים לטובת השעה הקבועה שלנו יחד לרקוד ולשיר באנגלית. בשנת 1997 כשסיימתי את לימודי הארכיטקטורה בטכניון הבנתי שהייעוד שלי לא לתכנן בתים, אלא לחזור ולעסוק בתחום שהיה כל כך אהוב וטבעי עבורי. ההוראה הייתה טבועה בי עוד מההדרכה בקייטנות ומתקופת השירות בצה"ל כקצינת חינוך בפרויקט נערי רפול.

ראיתי ביכולת שלי להגיע לחוזקותיו של כל תלמיד/ה כשליחות.
הקמתי קבוצות למידה וחוגי אנגלית בבתי ספר והבאתי איתי היבטים מעולם היצירה, האמנות והטכנולוגיה שהעשירו את חווית הלמידה באנגלית בצורת לימוד מרתקת שלא הייתה מוכרת לתלמידים ולמערכת החינוך באותם ימים.

עם השנים החוגים התרחבו לערים נוספות בגוש דן, ערכתי קייטנות וסדנאות אנגלית בעשרות בתי ספר ובאוני' ת"א. לימדתי אלפי תלמידים, הנחתי קבוצות מורים וערכתי פרויקטים מיוחדים במגוון מסגרות.  

השפה האנגלית היא שפה חיה ואני מלמדת אותה בהקשר תרבותי, טכנולוגי ואותנטי מתוך הבנה שהעולם הגלובלי מחייב שליטה מלאה בשפה האנגלית.

הניסיון שצברתי ב לימוד אנגלית לילדים מוכיח שרכישת שפה מגיעה בהנאה ובאהבה לשיר, לשחק ולחשוב באנגלית ולא באמצעות מילוי חוברות, דפי עבודה ושינון אוצר מילים שנעשה בהם שימוש אך ורק לצורך בחינה בבית הספר, במנותק מהתנסות מעשית ואותנטית עם דוברי השפה האנגלית.

שיטת לימוד אנגלית לילדים אונליין שפיתחתי מבוססת בראש ובראשונה על הבנת עולמם ונפשם הרכה של הילדים, הסקרנות הטבעית שלהם, הרצון שלהם לשחק ולשיר ולקבל במה. אני רותמת את השפה הטכנולוגית שאליה הילדים נולדו ומוסיפה את הערכים האומנותיים והתרבותיים של השפה האנגלית ויחד יוצרת עבורם תהליך למידה מרתק וגדוש בתוכן שמשלהב את היצירה והדמיון.

הביטלס, קווין, פרנק סינטרה, להקת אבבא, אלטון ג'ון הם אורחים קבועים שלנו. אנו צופים בקטעים מסרטי קולנוע אהובים ובתוכניות נוסטלגיות של הטלוויזיה החינוכית (זוכרים את החנות של מיסטר קשטן?) יוצאים לסיור וירטואלי בשווקים, במוזיאונים ובגני חיות ברחבי העולם, קוראים שלטים ברחובות לונדון, מזמינים גלידה בכיכר טרפלגר ולומדים אוצר מילים רחב באמצעות התבוננות ביצירות אמנות של ציירים קלאסיים. 

זיהיתי את הצורך בשבירת הקירות של כיתת הלימוד המסורתית וכך לפני 18 שנים (בימים של סקייפ וגוגל פלוס) הייתי מראשוני החלוצות בארץ שהחלה ליישם את השפה האנגלית באופן אותנטי ומעשי, בשיחות אונליין, עם תלמידים מחו"ל.  

מאז ועד היום ערכתי מאות שיחות און ליין עם עשרות כיתות מ 90 מדינות מרחבי העולם מניו זילנד ואוסטרליה, דרך יפן היפה, הודו, ויטנאם, אינדונזיה, עשרות מדינות באירופה, דרום אמריקה וארה"ב. נחשפנו לקהילות רחוקות ואקזוטיות שלמדו עלינו דברים שהם לא ידעו מעולם, חלקם אף כתבו עד כמה המפגש איתנו שינה דעות קדומות שהשתרשו על מדינת ישראל (ראו מכתבה המרגש של המורה מיפן).

חברת Kahoot העולמית נמצאת איתנו בקשר ונציגים מטעמה משתתפים בחלק מהשיעורים שלנו, זכינו להכרה בינלאומית מבלוג אמריקאי ידוע בשל שיעור שפיתחנו בסגנון חדר בריחה וירטואלי וזכינו לתעודות הוקרה והערכה לקידום החינוך בקהילה מחברת מיקרוסופט. אני נמצאת בקשר הדוק עם עשרות מורים ברחבי העולם, בעיקר בארה"ב, מנחה ומשתפת מהידע שצברתי לאורך השנים והתלמידים שלנו נהנים מחוג מגוון ועשיר.

זהו מפעל חיי וחשפתי בפניכם רק חלק קטן מהעשייה.. לפני מספר שנים עם המעבר המלא והטבעי ללימוד באונליין המשקף את המהות הגלובלית של החוג שלנו שעונה לצורך בלמידה אותנטית, אנו נמצאים בקשר קבוע עם עשרות מורים ותלמידים מ 15 מדינות שונות ברחבי ארה"ב. יחד אנו מתכתבים, חוקרים ולומדים מגוון נושאים, על התרבות, החגים, התחביבים וחיי הפנאי. התלמידים שלנו לומדים לכתוב בלוג אישי, להציג ולבטא את עצמם באנגלית ולקבל במה חשובה בדרכם לרכישת השפה שתפתח עבורם דלתות בחייהם האקדמיים והתעסוקתיים.

אני מרגישה ברת מזל שיש לי את הזכות לגרום לאלפי ילדים ברחבי הארץ לאהוב את השפה האנגלית. אני עושה זאת בשמחה ובאהבה. כל שיעור הוא הפקה של ממש! אשמח מאוד להכיר את ילדכם/ ילדתכם ולסחוף אותם באהבתי לשפה האנגלית. 

אני מתגוררת בחולון עם בן זוגי שי ועם שני ילדינו היפים והמתוקים יאיר ויעל וגם עם לוקי החתול שישן כל הזמן וחברתו ריי הסיאמית השובבה.

לימוד אנגלית לילדים אודות גלי לב ארי

לימוד אנגלית לילדים הסבר אודות גלי לב ארי

אני מרגישה ברת מזל

שיש לי את הזכות לגרום לאלפי ילדים ברחבי הארץ לאהוב את השפה האנגלית. אני עושה זאת בשמחה ובאהבה. כל שיעור הוא הפקה של ממש! התלמידים נחשפים אל העולם הרחב ואל העושר התרבותי של השפה האנגלית, צופים בקטעים מסרטי קולנוע ותוכניות אירוח משעשעות, שומעים את הביטלס, קווין, אלטון ג'ון, משחקים במשחקים אינטראקטיביים, יוצאים לסיורים וירטואליים במוזיאונים, גני חיות ושווקים תוססים, כותבים בלוג אישי, שולחים גלויות ומשוחחים בשיחות אותנטיות עם ילדים מארה"ב שמעצימות את התלמידים ומעניקות להם בטחון רב לדבר באנגלית.