אודות

אודות

הורים יקרים נעים מאוד, שמי גלי לב ארי.

יותר מ 25 שנים חלפו מאז שהתכנסו אצלי בדירה הקטנה שליד הטכניון בחיפה, קבוצת ילדים קטנים וצוהלים לשיעור אנגלית. זו הייתה השעה הקבועה שלנו יחד לרקוד ולשיר באנגלית.

בשנת 1997 כשסיימתי את לימודי הארכיטקטורה בטכניון הבנתי שלא הייתי רוצה להמשיך ולתכנן בתים, אלא לחזור ולעסוק בתחום שהיה כל כך טבעי עבורי. ההוראה הייתה טבועה בי עוד מתקופת ההדרכה בקייטנות כנערה ומתקופת השירות בצה"ל כקצינת חינוך בפרויקט נערי רפול.

כל כך נהנתי לראות איך בדרך של משחק, שירים, ריקודים ופעילויות יצירתיות - ניתן להגיע לחוזקותיו של כל תלמיד ולהעצים את הסקרנות וחדוות הלמידה.

example

כשילדי הקבוצה מחיפה אמרו לי "אנחנו מחכים כל השבוע לשיעור הזה"  הבנתי שאני בדרך הנכונה.

הקמתי קבוצות למידה וחוגי אנגלית בבתי ספר והבאתי עימי היבטים מעולם היצירה, האמנות והטכנולוגיה שהעשירו את חווית הלמידה באנגלית בצורת לימוד מרתקת שלא הייתה מוכרת לתלמידים.

עם השנים החוגים התפתחו לערים נוספות בגוש דן, ערכתי קייטנות וסדנאות אנגלית בעשרות בתי ספר. לימדתי אלפי תלמידים, הנחתי קבוצות מורים וערכתי פרויקטים מיוחדים במגוון מסגרות.  

השפה האנגלית היא שפה חיה ואני מלמדת אותה בהקשר תרבותי וטכנולוגי, תוך שימת דגש על היבטים חשובים בדידקטיקה ובהקניית השפה באופן אותנטי.

אני מאמינה שככל שעולמו התרבותי של המורה עשיר ומגוון, כך יש ביכולתו להקנות ידע לתלמידיו. במהלך השיעור אנו מקשיבים לשירים פופולריים באנגלית ומזהים את המילים (הביטלס, קווין, קולדפליי, פרנק סינטרה, להקת אבבא, אלטון ג'ון הם אורחים קבועים שלנו) אנו צופים בקטעים מסרטי קולנוע אהובים ובתוכניות נוסטלגיות של הטלוויזיה החינוכית (זוכרים את החנות של מיסטר קשטן?) יוצאים לסיור וירטואלי בשווקים, במוזיאונים ובגני חיות ברחבי העולם, קוראים שלטים בכיכר טרפלגר בלונדון ולומדים אוצר מילים מגוון באמצעות התבוננות ביצירות אמנות של ציירים קלאסיים. 

זיהיתי את הצורך בשבירת הקירות של כיתת הלימוד המסורתית וכך לפני 13 שנים הייתי מראשוני החלוצות בארץ שהחלה ליישם את השפה האנגלית באופן אותנטי, בשיחות אונליין, עם תלמידים מחו"ל. בשנת 2008 ערכתי את השיחה הראשונה עם כיתה משוודיה. התלמידים משני צידי המצלמה לא האמינו שהם פוגשים זה את זה. אבל זה היה אמיתי וכל כך מרגש! 

מאז ועד היום ערכתי מאות שיחות און ליין עם כיתות מ 90 מדינות מרחבי העולם מניו זילנד ואוסטרליה, דרך יפן היפה, הודו, ויאטנם, אינדונזיה, עשרות מדינות באירופה, דרום אמריקה וארה"ב, קנדה, ארגנטינה, מקסיקו, גואטמלה, הודו, דרום אפריקה, ברזיל ועוד ועוד… נחשפנו לקהילות רחוקות ואקזוטיות.

לאחרונה שוחחנו עם ילדים מאינדונזיה ששרו ורקדו עבורנו כשהם לבושים בבגדים מסורתיים. מורה מאלסקה סיפרה לנו כיצד היא ומשפחתה יוצאים לדוג את ארוחת הערב שלהם ותלמידי כיתה במקסיקו סיפרו לנו על ייצור דו חי מיוחד במינו בשם אקסולוטל.   

אין לתאר מה הרווח שמקבלים תלמידי חוג האנגלית שלנו מהשיחות עם ילדים מרחבי העולם. מבחינה תרבותית זוהי חוויה מדהימה לפגוש ילדים בני גילם ולהבין מה הדומה והשונה בחייהם. מבחינת לימוד השפה האנגלית באופן אותנטי, הרי שאין דרך אחרת לדעת שפה ללא יישום וקבלת במה כדי להתנסות בה.. 

אני כל כך מאושרת לראות את תלמידנו מכיתות א' עד ה' פותחים את הפה ומנסים, עושים את צעדיהם הראשונים וכעבור כמה שיחות, מבינים את מה שנאמר, שואלים שאלות ומשיבים תשובות (וכן גם ההורים אוהבים להשתתף).

זהו מפעל חיי וחשפתי בפניכם רק חלק קטן מהעשייה.. בחוגי האנגלית שלנו אנו מתכתבים כיום באופן קבוע עם תלמידי בית ספר בניו המפשייר, ארה"ב, בפרויקט חבר לעט, התלמידים שלנו כותבים בלוג אישי ומקבלים גלויות ומכתבים מרחבי העולם.

אנו עורכים חידונים בין מדינות, חברת Kahoot העולמית נמצאת איתנו בקשר ונציגים מטעמה משתתפים בחלק מהשיעורים שלנו, זכינו להכרה בינלאומית מבלוג אמריקאי ידוע בשל שיעור שפיתחנו בסגנון חדר בריחה וירטואלי וזכינו לתעודות הוקרה והערכה לקידום החינוך בקהילה מחברת מיקרוסופט.

אני נמצאת בקשר הדוק עם מורים רבים ברחבי העולם, בעיקר בארה"ב, מנחה ומשתפת מהידע שצברתי לאורך השנים והתלמידים שלנו נהנים מחוג מגוון ועשיר. 

תהליך למידה של שפה מגיע בהנאה, אהבה, צימאון לדעת ולשיר את השפה ולא באמצעות מילוי חוברות, דפי עבודה ושינון אוצר מילים שנעשה בהם שימוש רק לצורך בחינה בבית הספר. 

אני מרגישה ברת מזל שיש לי את הזכות לגרום למאות ילדים ברחבי הארץ לאהוב את השפה האנגלית. אני עושה זאת בשמחה ובאהבה. כל שיעור בחוג אנגלית הוא הפקה של ממש! התלמידים נהנים ממשחקים אינטראקטיביים, חידונים, משחקי חברה, ציור, פנטומימה, כתיבה יצירתית, הכנת קומיקס וכל דרך יצירתית ומעניינת שתגרום להם לאהוב ללמוד אנגלית. 

אשמח מאוד להכיר את ילדכם/ ילדתכם ולסחוף אותם באהבתי לשפה האנגלית. 

אני מתגוררת בחולון עם בן זוגי שי ועם שני ילדינו היפים והמתוקים יאיר ויעל ועם חתולה סיאמית שובבה.


Artvision | Truppo Platform