השיטה שלנו - איך גורמים לילדים לאהוב ללמוד אנגלית?

לאורך השנים ולאחר לימוד של אלפי ילדים, הגעתי למסקנה פשוטה, שהדרך היעילה ביותר לגרום לילדים ללמוד ולאהוב את השפה, היא תוך יצירת עניין ופיתוח הסקרנות הטבעית שלהם בדרכים מגוונות, או כפי שאמר אפלטון: "החינוך היעיל ביותר הוא לתת לילד לשחק בדברים נפלאים".


החוויה והעניין הראשוניים, כמו בכל תחום בתקופת הילדות, נוצרים ע"י משחק. הילדים מתעניינים במשחק, בחוקיו, וברצונם לנצח ובשל כך הם רוצים לשלוט במרכיבי המשחק. כלל זה יפה גם ללימוד אוצר המילים והדקדוק בשפה האנגלית.

 

ילדים כידוע, יעשו הכל כדי לנצח ואתגר זה מוביל אותם למאמץ לקריאה נכונה, זיכרון וריכוז טובים יותר. המשחקים גם מקשרים את הלמידה לחוויה טובה, מצחיקה ומשמחת, שתורמת להקניית יכולת חדשה בלימוד השפה.

 
מאחר ואנו חיים בעולם של קידמה טכנולוגית המוכרת לילדים, רוב השיעורים שלנו מתבצעים בעזרת המחשב : קריאת ספרים אינטרקטיביים, למידת אוצר מילים ותרגול הדקדוק במבדקים און-ליין. בעזרת המחשב ניתן לרתום את התלמיד ללמידה ואף לגרום לו להמשיך וללמוד בבית !

העקרון המנחה שלנו אינו שינון טקסטים, או הכתבות, שמעמידות את הילדים ברמת חרדה מפני הציון שיקבלו, אלא המטרה היא ליצור חוויה טובה של למידה וזכרון חיובי של יכולת למידה.

 

אם דברים אלה מדברים ללבך, אשמח מאוד גם ללמד ולקדם את ילדך !


 

 


 

נבנה על ידי "חוג" אתר החוגים