תכירו את הצוות שלנו

מתוך עשרות מועמדים שבדקנו, מצאנו את הצוות המופלא הזה שהחל ללמד אחרי הליך הכשרה ממושך. לכולם כמובן, יש את התכונות החשובות שיוצרות את הקסם שבלימוד: אהבה גדולה וגישה נכונה לילדים, ממקום של כבוד, הקשבה וחדוות למידה.

גלי לב ארי.

שלום לכולם, שמי גלי לב ארי, בוגרת הטכניון במקצוע ארכיטקטורה. מיד בסיום לימודיי הבנתי שהעתיד שלי נמצא דווקא בתחום ההוראה והיצירה, האהוב עליי עוד מהימים שבהם הייתי מדריכה בקייטנות וקצינה בחיל החינוך, תמיד הייתי בקשר הדוק עם ילדים והם לשמחתי, גם איתי.. מאז, במשך 20 שנים, לימדתי מאות ילדים במסגרות אישיות וקבוצתיות, כאשר אני משתמשת בכלים ייחודיים ויצירתיים, שמטרתם לעניין ולפתח את הסקרנות הטבעית שלהם ללמוד אנגלית.

הילדים כיום פוגשים בשפה האנגלית כמעט בכל צעד: מושגים לועזיים, שמות של מוצרים בסופר, שלטים, טלוויזיה, אינטרנט, וכו' ומטבע הדברים, הם מתעניינים במה שמתרחש סביבם ורוצים להכיר מקרוב את משמעות השפה. המפתח להגיע לליבם הוא ללמד אותם בדרך מעניינת שתגרה את סקרנותם הטבעית ובכך הם ירצו בעצמם לדעת אנגלית. מתוך ניסיון והיכרות עם רצונותיהם של הילדים, פיתחתי את שיטת הלימוד שלנו המבוססת על משחקים מגוונים, שירים, ריקודים, תיאטרון בובות ועוד, כאשר כל הזמן אני מאתגרת את עצמי, כדי לעורר את סקרנותם ולהביא להם חומר לימודי, שיתאים לרוח הזמן. אני נעזרת גם בעזרים טכנולוגיים מתקדמים והשיעור מועבר גם באמצעות המחשב והטאבלט המוכר להם היטב תוך שימוש באפליקציות שונות ושיחות וידאו סקייפ שאני עורכת עם תלמידים רבים מעבר לים. בנוסף, הקמתי אתר ייחודי הכולל מאות משחקי לימוד מהנים להמשך ביצוע משימות לימודיות בבית. העקרון המנחה שלנו אינו שינון טקסטים, או הכתבות, שמעמידות את הילדים ברמת חרדה מפני הציון שיקבלו, אלא יצירת חוויה מהנה ויישומית של למידה. אם דברים אלה מדברים ללבך, אשמח מאוד גם ללמד ולקדם את ילדך !


 

 

שי לב ארי, עו"ד.
שלום לכולם, אני שי, מנהל החוג ועו"ד במקצועי מזה 15 שנים. מידי יום אני נמצא בקשר עם ההורים והתלמידים, בשיחות טלפוניות ובביקורים שאני עורך בכל בתי הספר. העבודה מול הילדים, מעניקה לי מידי יום, תחושה נהדרת של עשיה ויצירה והידיעה שהילדים מקבלים בסיס טוב ואיכותי ללימוד השפה האנגלית, בדרך כה מהנה ומיוחדת מעודדת אותי להמשיך ולפעול בהקניית השפה לילדים. אני מקפיד לדבר כמעט עם כל הורה ששולח את ילדו לחוג שלנו, הקשר הזה חשוב לי מאוד, כדי לקבל מכם ההורים משוב על עבודתנו ולוודא שאנו קשובים לתלמידים. תחום ההוראה קרוב לליבי ועסקתי בו במשך 13 השנים האחרונות, בהם הייתי מתרגל של סטודנטים למשפטים. את החשיבות ללימודי האנגלית רכשתי עוד בכיתות הנמוכות, כשהגעתי עם יתרון יחסי של דיבור צרפתית כשפת אם. עם השנים, במסעותיי הרבים בעולם ובמהלך הלימודים הגבוהים, גיליתי שדיבור נכון ורהוט של שפה זרה ובעיקר אנגלית, פתח בפני דלתות רבות וקידם אותי, גם במהלך עבודתי עם לקוחות שמעבר לים. אני רואה בעבודתי זו שליחות של ממש ! 

 

שי מנהל החוג, ישמח לשוחח עם כל הורה.

  

  

אפרת שרעבי.
שלום לכולם, שמי אפרת שרעבי ואני בוגרת המסלול התלת-שנתי להכשרת מטפלים בהבעה ויצירה בסמינר הקיבוצים ובעלת תואר B.A בפסיכולוגיה וסוציולגיה. בתחילת שנות ה- 2000 התגוררתי בלונדון לתקופה של למעלה משנה. חוויה זו העשירה אותי ואת רמת האנגלית שלי. במשך השנים, עבדתי במסגרות טיפוליות, בעלות אופי הדרכתי עם ילדים בגילאים שונים, באהבה גדולה. לפי תפיסתי, יש לתת לילדים באשר הם, את תחושת ההצלחה מתוך מקום מקבל ומכיל ולחבר אותם לכוחות וליכולות שלהם. בדרך זו, הילד מרוויח את הלמידה ואת החוויה.

 


  

 

 

  

נורית שמעוני.
שלום לכולם, שמי נורית, בוגרת תואר ראשון במנהל עסקים וסייעת לשעבר בגן ילדים אנתרופוסופי. עוד מילדותי היתה לי כמיהה גדולה לשפות זרות וביחוד לשפה האנגלית. רציתי לדעת הכל, ולהבין מה הגדולים מדברים.. לא פעם רצתי למילון אוקספורד עב הכרס, כדי להבין מילה חדשה והקפדתי לרשום אותה במחברת.. בגיל מאוחר יותר, כאשר טיילתי ברחבי העולם, רכשתי לי מעט מן השפה המקומית וכשהשפה האנגלית שגורה בפי היטב, חשתי תמיד בטוחה ונינוחה. כיום אני נהנית מאד לחבר בין שתי האהבות הגדולות שלי: לימוד ילדים בדרך חוויתית ומהנה ולימוד השפה האנגלית ויחד עם השראתה היצירתית והקסומה של גלי, אני חשה סיפוק גדול מאוד. אני שמחה כל יום מחדש לזהות אצל הילדים את אותה הכמיהה שהיתה מנת חלקי בילדותי ומתפעלת יחד איתם, בכל שיעור שבו הם רכשו אוצר מילים חדש ומהרצון שלהם לדעת עוד ועוד בהנאה גדולה, ממש כמו אותה הילדה שלפני כמה עשורים..

 


 

 

 

 
נטלי צעירי.
שלום לכולם, אני נטלי, בעלת תעודת הוראה ותואר שני בחינוך. בוגרת מסלול הוראה לביה"ס היסודי בסמינר הקיבוצים, וכן בוגרת לימודי אוטיזם ובעיות תקשורת בסמינר לוינסקי. מאז שנת 2000 עוסקת הן בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי, כולל חינוך כיתה, ריכוז תחום הגיל הרך במרכז קהילתי ומנחת סדנאות מוכנות לכתה א'. נהנית מאד מההוראה ומהעבודה עם ילדים, שמהם אני לומדת כל הזמן.
ההיכרות שלי עם חוגי האנגלית של גלי התחילה באחד מבתי הספר שבהם גלי העבירה את החוג, מיד לאחר שסיימתי ללמד באותה כיתה. נשארתי מעט כדי לצפות בחוג והתרשמתי עמוקות. חשיבות ידיעת השפה האנגלית ידועה לכל, אך השאלה היא כיצד אנו גורמים לילד לרצות ללמוד את השפה ולהנות ממנה. גם כצופה מהצד וכאמא לילד שהשתתף בחוג וכמורה, אני מרגישה שהילדים לומדים את השפה בצורה מהנה. משיעור לשיעור, אפשר לשים לב לשיפור באוצר המילים שלהם, כאשר השימוש במגוון שירים ובמשחקים בהחלט מעצים את החוויה הלימודית. מניסיוני אני מודעת לכך שכאשר למידה נעשית באופן יצירתי וחוויתי, הרי שזוהי למידה יעילה ומשמעותית.

 


 

שלי ברק
שלום לכולם, שמי שלי ברק ואני בוגרת תואר שני בביולוגיה, מטעם אוני' ת"א ומאחורי שנים רבות של הדרכה, הוראה ועבודה עם ילדים במסגרות שונות. אני מאמינה שלילדים יש חוש סקרנות טבעי וצמא בלתי נפסק לידע ותפקידנו כהורים, מורים ומחנכים הוא להרוות את צימאונם, לספק להם את הכלים לגלות יותר ובעיקר- לא לדכא את היצר הנפלא הזה. בחוגי האנגלית מצאתי לי בית מושלם, שמאפשר לי לשלב את היכולות והאהבות שלי ובעיקר נותן לי אפשרות לגלות לילדים עולם מופלא של לימוד שפה נוספת. הדבר שאני הכי אוהבת בחוג הוא שהילדים לומדים בדרך הטבעית להם, שהיא דרך משחקים, שירים וריקודים וכך גם אני נהנית יחד איתם. אנגלית היא בעצם השפה השנייה כמעט בכל מדינה ואחרי מגורים בארה"ב במשך כמה שנים, למדתי עד כמה זה נכון ועד כמה הכלי החשוב, של ידיעת השפה האנגלית נחוצה לנו, על מנת שנצליח לתקשר עם אנשים מרחבי העולם. חוג האנגלית נותן לי את האפשרות להעביר את הידע הזה לילדים שלכם, שיהיה להם לעזר בהמשך החיים.

 

 

נבנה על ידי "חוג" אתר החוגים