לימוד אנגלית לילדים בכיתה ו'


אנגלית לילדים בכיתה ו' גלי

שיחות אותנטיות עם תלמידים מארה"ב הם הדבר הטוב ביותר שתעשו עבור ילדכם לפני החטיבה

Great opportunity to work with a fantastic educator and her students from Tel Aviv, Israel. We have been working with her the past several years and the students enjoy the interaction. מר טוד שיבר מורה מקסים שעימו אני עובדת כבר מספר שנים כתב על המפגשים שאני מקיימת עם כיתתו את הדברים הבאים: "הזדמנות נהדרת לעבוד עם אשת חינוך פנטסטית והתלמידים שלה מתל אביב, ישראל. אנו עובדים יחד איתה בשנים האחרונות והתלמידים נהנים מהאינטרקציה". התלמידים שלנו בכיתה ו' למעשה נמצאים ברמה הגבוהה ביותר בחוג. רמתם אף גבוהה מזו של תלמיד בעל ציונים טובים בחטיבה בכיתה ז'. השיחות הרבות שאנו מקיימים עם עשרות תלמידים מ 15 מדינות שונות ברחבי ארה"ב לאורך כל שנת הלימודים, כתיבת הגלויות, תחרויות כישרונות צעירים, פרויקטים משותפים, כל אלה ועוד פעילויות רבות אחרות כגון יצירת קומיקס, כתיבת בלוג אישי, הם הכלים המתקדמים ביותר שאנו מעניקים לתלמידים שלנו שיסייעו באופן משמעותי להצלחתם בהמשך לימודיהם. ילדכם בעוד שנה יהיה/תהיה בחטיבה וזו תהיה הזדמנות מצוינת עבורו/ה להצטרף לחוג ייחודי שיקנה לו/ה ניסיון עשיר, מעשי ואותנטי בשפה האנגלית (התלמידים לומדים בקבוצות הומוגניות לפי רמות לימוד מתחילים/מתקדמים).
  • "התלמידים שלנו מפנסילבניה מאוד התרשמו מהשליטה החזקה באנגלית שהתלמידים שלך הציגו" כך במילים אלה כתבה לנו גב' ננסי בוייר המורה מפנסילבניה, ארה"ב, לאחר שיחה של כיתתה עם תלמידי כיתות ו' שלנו בחוג. לקבל מחמאה כל כך מרגשת ממורה אמריקאית על רמת האנגלית של התלמידים שלנו, מעידה ששיטת לימוד אנגלית לכיתה ו' שפיתחנו במשך 25 שנים מוכיחה את עצמה וכי ניתן להביא תלמידים מישראל לרמת שיחה גבוהה. נספר לכם שמנהלת אגף חינוך מעיר גדולה שרשמה את ביתה לחוג שלנו התלבטה אם שיטת לימוד אנגלית לכיתה ו' שלנו מתאימה לרמתה הגבוהה של ביתה שהיא מצטיינת בכיתתה לפי דבריה, אך מה הייתה רבה תדהמתה שביתה לא הבינה את מרבית השיחה עם התלמידים מפנסילבניה ולמעשה התאמנו לה מקום בקבוצת המתחילים של כיתה ה'. מסתבר שתלמידי החוג שלנו מקדימים בשנה עד שנתיים את רמת הלימוד בבית הספר כי בית הספר כיום אינו מסוגל לתת את הכלים הדרושים והנחוצים לתלמידים ולבטח שלא לחשוף את התלמידים לשיחה אותנטית באנגלית. במסגרת שיטת לימוד אנגלית לכיתה ו' שלנו, אנו נותנים לתלמידים את הכלים הנחוצים לקראת אתגרי העולם הגלובלי כבר מעל 15 שנים! העובדות מדברות בעד עצמן. התלמידים שלנו הם לא רק המובילים בכיתתם אלא תלמידי כיתות ו' שלנו אף מגלים ידע רב יותר בשפה האנגלית מתלמידי החטיבה בכיתה ז'. החוג שלנו מותאם לכל רמות הלימוד וגם תלמידי כיתות ו' ברמת מתחילים מוזמנים לקבוצה המתאימה עבורם. הקבוצות הומוגניות ובכך אנו מבטיחים למידה יעילה ללא פערי רמות כפי שיש בבית הספר.

  • תכנית לימוד אנגלית בישראל מתחילה באופן רשמי בכיתה ג' כאשר בכיתות א'-ב' שכן לומדים אנגלית הדבר נעשה בקבוצות גדולות של 30 תלמידים ומעלה עם מדריך חוויתי של קרן קרב. תלמידים רבים מכיתות ה' - ו' שמגיעים אלינו לחוג מפגינים ידע דל מאוד באוצר מילים ומתקשים בקריאה. הסיבה לכך היא שתכנית לימוד אנגלית לכיתה ו' של משרד החינוך מבוססת על שינון אוצר מילים, הכתבות ולמידה למבחנים שלא תורמים דבר וחצי דבר לידיעת השפה האנגלית. מורה לאנגלית בישראל עומד בפני משימה בלתי אפשרית: ללמד קבוצה הטרוגנית של 30 ילדים ומעלה עם פערי רמות, זה בלתי אפשרי ולכן המורים מלמדים דקדוק כי זו למידה תבניתית בה הם יכולים ללמד את כולם. למעשה הרבה לא השתנה מאז התקופה שבה אנו היינו תלמידים במערכת החינוך. תשאלו את עצמם מה אתם זוכרים מתקופת לימודכם בתיכון? האם יצאתם מהתיכון לאקדמיה עם אנגלית ברמה גבוהה? הנתונים מראים כי רק 41.5% מכלל התלמידים כיום נבחנים ל 5 יחידות לימוד וכשהם מגיעים לאקדמיה או לעבודה גם אז רמת האנגלית שלהם לא גבוהה דיה. יעידו על כך חברות היי טק רבות שהתחילו לבצע מיקור חוץ של עובדים בתחום האנגלית. הפער הדרמטי והבלתי מתקבל על הדעת בתכנית לימוד אנגלית לכיתה ו' שאפילו גורמים במערכת החינוך מודים כי אינה מותאמת לאתגרי העולם הגלובלי מראה את אותותיה בתלמידים ולכן מגפת הקורונה רק הדגישה וחידדה את הפער, אך לא יצרה אותו כי הוא תמיד היה שם. דבר נוסף שמגפת הקורונה יצרה הוא הדגשה של הצורך להכין את הילדים לאתגרי העולם הגלובלי. מומחים לעתידנות קובעים כי יש לתת לילדים כבר היום כלים מתאימים ללמידה דיגיטלית שתכין אותם למקצועות של המחר. בשלב זה קשה לנבא מה המקצוע שילדכם יבחר לעסוק בו בבגרותו אך בביטחון גמור ניתן לומר שאת פגישותיו הוא לא יעשה במרחב הפרונטלי ולכן אנו מלמדים את התלמידים שלנו כבר היום להציג את עצמם באנגלית מול כיתה אמריקאית, לכתוב גלויות לחברים בארה"ב זו הלמידה המשמעותית והפרקטית שנותנת לתלמידים את המוטיבציה ללמוד! הצטרפו לתכנית הייחודית שלנו של לימוד אנגלית לכיתה ו' וילדכם יוכלו לקבל אצלנו כלים פרקטיים חשובים שיסייעו להם רבות לפני לימודיהם בחטיבה!

  • בתכנית לימוד אנגלית לילדים בכיתה ו' התלמידים נהנים להשתמש בשפה האנגלית. כל השיעור מתקיים באנגלית וכולל משחקי חברה מצחיקים, חידונים ותחרויות, כתיבת פוסטים בבלוג משותף עם חברים אמריקאים, כתיבת מכתבים וגלויות באנגלית (פרויקט Pen pal) וכתיבת קומיקס וסיפורים. התלמידים מקבלים במה להציג רעיונות באנגלית, לשאול שאלות ולהתעניין בחבריהם מארה"ב, הם לומדים להכין מצגות בשיתוף ועבודה נכונה בקבוצה. כשהמטרה היא יצירה אישית, השימוש בשפה האנגלית הוא לא רובוטי או תבניתי אלא מתוך חדוות יצירה. כל הילדים מגייסים את הידע שצברו עד כה (אוצר מילים, דקדוק, איות נכון) ובוראים יצירה חדשה באנגלית. במסגרת תכנית לימוד אנגלית לכיתה ו' התלמידים שלנו משוחחים כל חודש עם חבריהם מארה"ב, בשיחות קבוצתיות ובשיחות אישיות. הם לומדים להשתמש בשפה האנגלית באופן חופשי - לא כתרגול של פרק בדקדוק אלא שיחה אמיתית וכנה שמשפיעה על הביטחון להשתמש בשפה. התלמידים יקבלו מכתבים לתיבת הדואר שלהם ויתנסו גם להשיב תשובות למכתבים. הם יראו כי תחומי העניין שלנו ושל חברינו מאמריקה הם מאוד דומים, מה שיעודד אותם להתעניין עוד יותר בחייהם, לכתוב להם ולדבר איתם. במסגרת תכנית לימוד אנגלית לכיתה ו' השיעורים מתכוננים כדבר שכיף להתעניין בו ולא כדבר שצריך לעשות.

    לימוד אנגלית לילדים

  • הנושאים הנלמדים בדקדוק: אנו חוזרים על כל הנושאים מכיתה ה' כדי לוודא שהתלמידים לא שכחו את החומר שלמדנו ויודעים איך להשתמש בו. הנושאים שננלמד הם: There is/ there are, a/an, יחיד ורבים, גופים (I you we they…), הפועל Be, הווה פשוט והווה מתמשך, עבר פשוט. כל הנושאים בדקדוק נלמדים למטרת שימוש ויישום ולא כשינון בלבד. הנושאים הנלמדים באוצר המילים (רשימה חלקית): גוף האדם: ankle, arm, back, beard, belly, blood, body, bone, brain, cell, cheek, chest, ear, eye, face, finger, fingernail, fist, foot, forehead, hair, hand, head, heel, knee, leg, lips, moustache, mouth, neck, nose, shoulder, skin, stomach, throat, tongue, tooth, waist, wrinkles, eyebrows, eyelashes, elbow, chin. תארים: old, thirsty, ugly, thin, rich, smart, stupid, near. high, clean, soft, easy, dry, hot, tall, weak, young, fat, boring, slow, poor, sick, long, healthy, up, left., open. light, day, quiet, heavy, inside, expensive, bad, far, low, dirty, hard, difficult, wet, strong, interesting, fast, down, right, closed, dark, night, noisy, outside, cheap, large, small, dangerous, sweet, colorful, famous, scary, afraid, excited, late, early, huge, tiny, many, few, shy, new, different, same, round, square, famous, scary, straight, curly, excited, different, new, careful, crazy, busy, embarrassed, jealous, shy, delicious, empty, important, brave, wild, narrow, wide, few, many, tiny, huge מספרים עד מיליון כולל איות נכון. פירות: pineapple, cherry, strawberry, watermelon, peach, grapes, pear, kiwi fruit, grapefruit, olive, fig, plum, apricot, coconut, blueberry, raspberry, date, pomegranate, clementine, pomelo. ירקות: onions, peas, carrots, beans. mushrooms, potatoes, pumpkin, tomatoes, lettuce, cabbage, celery, cauliflower, garlic, eggplant, pepper, cucumber, zucchini, beetroot, radish. פעלים: wish, wear, understand, try, speak, promise, prefer, practice, offer, need, miss, meet, hurry, imagine, hear, forgive, finish, find, fight, feel, enter, discover, decide, change, catch, carry, bring, believe, become, ask, agree, arrive, add, accept, save, build, know, use, begin, climb, remember, throw, break, forget, laugh, sell, wait, listen, wake up, brush teeth, wash dishes נלמד בחוג גם אוצר מילים הקשור במאכלים, חיות, בית ועיר, מילות יחס ואוצר מילים עשיר ומגוון נוסף.